Wysokie marże wizytówką ABC Data

Jedna z najwyższych marż na polskim rynku i rekordowa w historii ABC Data, wzrost zysku netto z kwartału na kwartał i 25% wzrost EBITDA* – tak właśnie podsumowaliśmy pierwsze półrocze 2017 roku.

Wypracowaliśmy rekordową, skonsolidowaną marżę w wysokości 6,3% w I półroczu 2017 roku i jeszcze wyższą, bo 6,7% w samym II kwartale. Taki wynik stawia nas w ścisłej czołówce globalnych dystrybutorów zajmujących się sprzedażą sprzętu i usług IT. Ponadto jest najlepszym potwierdzeniem, że nasza strategia koncentracji na wysokomarżowych transakcjach przynosi oczekiwane efekty. W branży, w której działamy, to marżowość ma kluczowe znaczenie. Co ważne, wyniki osiągnięte w I półroczu są zgodne z założeniami Zarządu, które były podstawą do opracowania opublikowanej w maju br. prognozy wyników w 2017 roku. Zainteresowanych możemy zapewnić, że wszystko idzie zgodnie z planem.ABC Data mapka

W I półroczu zakończyliśmy najważniejsze inicjatywy z obszarów e-commerce i cloud, dzięki czemu znacznie poszerzyliśmy portfolio posiadanych narzędzi. W czerwcu zaprezentowaliśmy naszym Partnerom i Klientom autorską platformę ABC Data Cloud, która umożliwia globalnym i lokalnym dostawcom oferowanie ich rozwiązań w formie usług. Jak podkreśla Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data, dzięki ABC Data Cloud resellerzy zyskują dostęp do szerokiej i zróżnicowanej oferty rozwiązań w chmurze, m.in. wirtualnych serwerów, dysków sieciowych, czy rozwiązań umożliwiających archiwizację i backup danych. Dzięki ABC Data Cloud resellerzy mogą oferować dostępne tam rozwiązania swoim klientom końcowym nie tylko jako jedną skonfigurowaną usługę, lecz także pakiety złożone z ofert różnych dostawców – tłumaczy Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data.

Razem z inauguracją ABC Data Cloud, swoją premierę miała aplikacja mobilna do platformy sprzedażowej ABC Data: m-InterLink. To zaawansowane narzędzie informatyczne działające na telefonach i tabletach pracujących w oparciu o systemy operacyjne Android oraz iOS. Aplikacja jest w pełni zsynchronizowana z platformą Interlink. Pozwala to korzystać Klientom ABC Data ze wszystkich dogodności, które oferuje nowoczesna sprzedaż wielokanałowa – tym bardziej, że zakupy rozpoczęte w aplikacji m-InterLink można kontynuować na platformie InterLink oraz na odwrót.

Pokazaliśmy również udoskonalony program Reseller Web. To skierowane do resellerów narzędzie pozwala na proste i szybkie uruchomienie oraz skonfigurowanie otwartego sklepu online w pełni zintegrowanego z systemem transakcyjnym ABC Data. Platforma przeszła proces gruntownej modernizacji, w ramach której została oparta o zaawansowany technologicznie silnik sklepu internetowego oraz wzbogacona o szereg nowych funkcjonalności. Produkty z oferty ABC Data, zamawiane przez sklep uruchomiony w oparciu o program Reseller Web wysyłane są bezpośrednio do klientów końcowych resellera (dropshipping).

– Systematyczny rozwój oraz tworzenie nowych narzędzi e-commerce to z jednej strony element strategii rozwojowej ABC Data, a z drugiej odpowiedź Grupy na zmieniające się oczekiwania Klientów odnośnie zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania IT, sposoby dokonywania zakupów czy współpracy na linii dostawca-reseller – tłumaczy Andrzej Kuźniak, wiceprezes zarządu ABC Data. – Od lat jesteśmy znani jako prekursor innowacyjnych rozwiązań w sektorze B2B. Tak było z naszym podstawowym systemem sprzedażowym InterLink, który od niemal 20 lat wyznacza standardy dla podobnych narzędzi. Myślę, że tylko kwestią czasu jest, aby podobnie stało się z zaprezentowaną w czerwcu platformą ABC Data Cloud czy naszymi pozostałymi narzędziami – dodaje.

Stawiamy również na dynamiczny rozwój obszaru mobile. Należąca do Grupy spółka iSource jest największym w Polsce dystrybutorem sprzętu Apple. ABC Data jest również jednym z wiodących dostawców smartfonów Huawei w naszym kraju i oficjalnym dystrybutorem sprzętu marki Xiaomi.

Szczegółowe informacje na temat raportu znajdują się w tym miejscu.

*Po wyłączeniu transakcji BiznesLinkCO sp. z o.o. w Q1 2016 roku.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.