ABC Data Bike Team coraz wyżej w klasyfikacji generalnej!

Nasi reprezentanci z ABC Data Bike Team nie próżnują. W połowie czerwca wystartowali w dwóch kolejnych zawodach Cisowianka Mazovia MTB Marathon i znowu popisali się znakomitą dyspozycją.

Trasa w Puławach uznawana jest za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w całym cyklu. Zespół ABC Data Bike Team nie przestraszył się jednak wyzwania. Na poprowadzonej przez malownicze wąwozy i wzgórza okalające Kazimierz Dolny 30-kilometrowej trasie FIT, na której suma przewyższeń przekraczała 300 metrów, swoje umiejętności sprawdziło pięciu naszych zawodników. Małgorzata Woźnica, Mariusz Woźnica, Michał Marszałek, Michał Giernatowski i Artur Kłoszewski od początku znakomicie radzili sobie z niebezpiecznymi zjazdami i ciężkimi podjazdami, na których nie brakowało utrudnień w postaci błota i kałuż. Efekty? Mamy kolejny medal – srebro wywalczyła Małgosia i awans całej drużyny w klasyfikacji generalnej o siedem pozycji!

W zawodach wystartowało pięciu zawodników, którzy łącznie pokonali 150 km w czasie 07:01:23. Drużyna zdobyła 1280.73 punktów.

Dystans Fit (30 km):
Małgorzata Woźnica (czas 01:26:10, śr. 20.9 km/h, 378.18 pkt),
Mariusz Woźnica (czas 01:19:35, śr. 22.6 km/h, 334.32 pkt),
Michał Marszałek (czas 01:22:58, śr. 21.7 km/h, 303.90 pkt),
Michał Giernatowski (czas 01:39:01, śr. 18.2 km/h, 264.33 pkt),
Artur Kłoszewski (czas 01:36:05, śr. 18.7 km/h, 262.41 pkt).

PodiumJuż dwa dni później zaplanowano kolejną rundę – w Janowie Lubelskim. Na miejscu pojawiliśmy się w skromniejszym składzie, który tworzyli Małgosia i Mariusz Woźnica. Pogoda nie rozpieszczała uczestników rywalizacji, którzy musieli mierzyć się z chłodem i porywistym wiatrem. Na zlokalizowanej w Lasach Janowskich trasie nasi reprezentanci stawiali czoła nie tylko niesprzyjającej aurze, ale i zmęczeniu. Jeden dzień na regenerację sił oznaczał, że w drugiej połowie dystansu pojawiły się skurcze i nasza dwójka dzielnie walczyła już nie tylko z trasą, ale i z narastającym bólem. Mimo to utrzymała świetne tempo i osiągnęła najlepsze jak do tej pory wyniki w Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Małgosia powiększyła swoją kolekcję medali o pierwsze złoto, a Mariusz wywalczył najlepsze jak do tej pory 7. miejsce. Pomimo okrojonego składu, nasz team awansował o kolejne dwie lokaty w klasyfikacji generalnej.

W zawodach wystartowało 2 zawodników, łącznie pokonując 58 km w czasie 02:01:33. Drużyna zdobyła 758.29 punktów

Dystans Fit (29 km):
Małgorzata Woźnica (czas 01:19:17, śr. 21.9 km/h, 400.00 pkt),
Mariusz Woźnica (czas 01:13:51, śr. 23.6 km/h, 358.29 pkt).

Kolejne starty ABC Data Bike Team dopiero pod koniec lipca. Teraz czas na regenerację sił, ale też treningi, które właściwie przygotują nasz zespół do sześciu kolejnych wyścigów. Pierwsza połowa cyklu była dla nas niezwykle udana. Wywalczyliśmy w sumie siedem medali (1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe). ABC Data Bike Team zajmuje 35. miejsce na 233. sklasyfikowane drużyny. Małgosia prowadzi w klasyfikacji generalnej FK4, a w klasyfikacji OPEN zajmuje 3 miejsce. Mariusz jest trzeci w generalce FM4, Michał Giernatowski 14. w FM1, Michał Marszałek 58., a Artur Kłoszewski 63. w FM3.IMG_4610