ABC Data Bike Team zdobywa kolejne medale w Mazovia MTB Marathon!

Przełom kwietnia i maja okazał się niezwykle udany dla ABC Data Bike Team. Nasza drużyna zanotowała dwa bardzo udane starty w Łodzi i Ciechanowie, dzięki którym awansowała o kolejne miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów. Wpływ na to miały m.in. miejsca na podium gościnnie występującej w barwach ekipy Małgorzaty Woźnicy.

Długi majowy weekend nie rozpieszczał nas pod względem aury. Wielu stałych reprezentantów ABC Data Bike Team wyjechało jednak w różne części kraju, co oznaczało, że na starcie w Łodzi 29 kwietnia drużyna pojawiła się w mocno okrojonym składzie. Tego dnia można było naszą ekipę nazywać żartobliwie Team Woźnica, bo tworzyli ją Małgorzata i Mariusz Woźnica.

26-kilometrowa trasa prowadząca przez Las Łagiewnicki i okoliczne wzgórza była pełna trudnych podjazdów – suma przewyższeń sięgała blisko czterystu metrów! Po kilkudniowych opadach deszczu zrobiła się też jeszcze bardziej błotnista i pełna pułapek, w rodzaju śliskich korzeni drzew na zjazdach. Nasi reprezentanci musieli więc stawić czoła wyzwaniu z gatunku tych najtrudniejszych. Zaczęło się fatalnie – na piątym kilometrze Mariusz złapał gumę na tylnym kole. Pozostała walka o dojechanie do mety z jak najmniejszymi stratami. Małgorzata nie miała takich problemów i utrzymywała od początku świetne tempo. Efekt? Trzecie miejsce na dystansie FIT w swojej kategorii wiekowej i pierwszy medal dla dorosłego reprezentanta ABC Data Bike Team!IMG_4345

Ten świetny start pozwolił naszej drużynie awansować aż o siedem pozycji w klasyfikacji drużynowej, na 46. pozycję.

W Łodzi wystartowało dwóch zawodników, którzy łącznie pokonali 52 km w czasie 03:01:08.

Drużyna zdobyła 634.08 punkty:
Małgorzata Woźnica (F:337.31)
Mariusz Woźnica (F:296.77).

Trasę Fit (26 km) pokonali:
Małgorzata Woźnica (czas 01:32:44, śr. 16.8 km/h, 337.31 pkt)
Mariusz Woźnica (czas 01:35:27, śr. 16.3 km/h, 296.77 pkt)

Kilka dni później, 7 maja, ABC Data Bike Team w liczniejszym gronie stawiła się na starcie zawodów w Ciechanowie. Obok Małgorzaty i Mariusza, o dobry wynik zamierzali walczyć wracający po kontuzji Michał Marszałek i debiutujący w barwach ekipy Miłosz Piotrowski. Czworo śmiałków czekał najdłuższy jak do tej pory wyścig cyklu Mazovia MTB Marathon. 35-kilometrowa trasa wyglądała onieśmielająco, a gdy na pięć minut przed startem zaczął padać deszcz, wszyscy wiedzieli już, że mogą spodziewać się błotnych kąpieli. Polne drogi z gliniastym podłożem nie powstrzymały jednak ABC Data Bike Team – jej reprezentanci w komplecie zameldowali się na mecie, notując kolejny awans w klasyfikacji drużynowej. To nie był jednak jedyny sukces tego dnia. Małgorzata utrzymała wysoką formę z Łodzi i zajęła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie FIT oraz 9. w klasyfikacji OPEN! Już po czterech zawodach mogliśmy się więc pochwalić obecnością w kadrze multimedalistki. 😉

Czterech zawodników pokonało łącznie 140 km w czasie 07:01:02.

Drużyna zdobyła 1229.18 punktów:
Małgorzata Woźnica (F:371.01)
Mariusz Woźnica (F:332.79)
Michał Marszałek (F:274.90)
Miłosz Piotrowski (F:250.48).

Trasę Fit (35 km) pokonali:
Małgorzata Woźnica (czas 01:42:21, śr. 20.5 km/h, 371.01 pkt)
Mariusz Woźnica (czas 01:37:54, śr. 21.5 km/h, 332.79 pkt)
Michał Marszałek (czas 01:46:51, śr. 19.7 km/h, 274.90 pkt)
Miłosz Piotrowski (czas 01:55:29, śr. 18.2 km/h, 250.48 pkt).

Relację z kolejnych występów ABC Data Bike Team przeczytasz na ABC Data News.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.