ABC Data na I Konferencji Edukacji Dualnej – EDUAL

Transformacja przemysłu pod wpływem nowych, zaawansowanych technologii rodzi wiele pytań. Odpowiedzi na nie szukali uczestnicy I Konferencji Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”, którzy 6 marca 2017 roku zjawili się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli ABC Data.

FullSizeRenderW wydarzeniu udział wzięli reprezentanci nauki, przemysłu i biznesu, którzy są zaangażowani w kształcenie dualne. Na temat wymagań współczesnej gospodarki i potrzebach ścisłej współpracy pomiędzy placówkami naukowymi i firmami mówili m.in. Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. Inż. Arkadiusz Mężyk, Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz i Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Piotr Wojaczek. O genezach powstania studiów dualnych, charakterystyce nauczania i modelach współpracy z przemysłem opowiadali z kolei pracownicy Politechnik Śląskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej, a także goście z uczelni w Niemczech i Francji.

ABC Data przygotowała dla uczestników konferencji prezentację możliwości drukarek 3D. Jako technologia przyrostowa druk 3D stanowi jeden z filarów Przemysłu 4.0 i ma kluczowe znaczenie w zachodzącej obecnie transformacji przemysłu. Pokazy odbywały się na urządzeniach CraftBot 2 i Craftbot XL renomowanej, węgierskiej firmy CraftUnique, których ABC Data jest wyłącznym dystrybutorem. To jedne z najpopularniejszych drukarek 3D na europejskim rynku. Najlepiej sprzedającą się drukarkę 3D Craftbot 2 wyróżnia m.in. solidna, kompaktowa obudowa ze stali, 32-bitowa elektronika sterująca oraz duży, dotykowy wyświetlacz LCD. Model ten ma obszar roboczy o wymiarach 25 x 20 x 20 cm i potrafi drukować z praktycznie każdego filamentu, który jest dostępny na rynku. Sprzęt wykorzystuje również autorskie, darmowe oprogramowanie CraftWare i CraftPrint – mówi Adam Suchenek, Product Manager odpowiedzialny w ABC Data za rozwój oferty związanej z drukiem 3D.

ABC Data od ponad dwóch lat systematycznie rozwija ofertę sprzętu dedykowanego technologii druku 3D. Jednocześnie prowadzi też liczne działania promocyjne i edukacyjne, przyczyniając się w znacznym stopniu do wzrostu popularności druku przestrzennego w Polsce. W efekcie spółka już dwukrotnie wybrana została „Najlepszym Polskim Dystrybutorem Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów”.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.