ABC Data największą firmą IT działającą w Polsce w 2016 roku!

W najnowszym raporcie „ITwiz Best 100” ABC Data została uznana największą firmą IT działającą w Polsce w 2016 roku. O kolejności miejsc w rankingu głównym decydowała wysokość jednostkowych przychodów ze sprzedaży rozwiązań IT – oprogramowania, usług oraz sprzętu. Pierwsze miejsce stanowi najlepszy dowód, że realizowane przez nas na przestrzeni dwóch lat inicjatywy strategiczne przynoszą wymierne rezultaty.

Nieustannie śledzimy rynkowe trendy i realizujemy założoną strategię rozwoju, koncentrując się przede wszystkim na obszarach związanych z szeroko rozumianym sektorem IT. Rozwój e-commerce, dalsze budowanie kompetencji dystrybutora VAD, prowadzenie innowacyjnych usług realizowanych m.in. w modelu cloud, jak również związany z podstawą prowadzonej działalności rozwój organiczny, czyli sprzedaż rozwiązań IT – to wszystko pozwala nam w pełni wykorzystać nasz potencjał i posiadany kanał sprzedaży.

Prowadzimy swoją działalność, konsekwentnie trzymając się zasady, by działać wyłącznie w segmencie B2B, a w pogoni za potencjalnym zyskiem, nigdy nie konkurować ze swoimi klientami. Wszystkie działania i strategiczne decyzje biznesowe są podejmowane z uwzględnieniem interesów spółki oraz jej Partnerów i Klientów. Z myślą o obu tych grupach uruchomiliśmy nową platformę e-commerce, ABC Data Cloud, dedykowaną sprzedaży zaawansowanych usług IT w modelu cloud. Zaprezentowaliśmy również aplikację mobilną do sytemu InterLink – m-InterLink, która umożliwia Klientom ABC Data dokonywanie zakupów z oferty firmy za pomocą urządzeń mobilnych. Specjalnie dla resellerów zainteresowanych prowadzeniem własnego sklepu internetowego, przygotowaliśmy też nową odsłonę programu Reseller Web.ITwiz Best 100

Inwestycje w e-commerce oraz coraz bardziej dynamiczny rozwój usług z wartością dodaną nie stanowią rewolucji, a raczej naturalną ewolucję dotychczasowego modelu biznesowego spółki. Dostarczanie sprzętu IT oraz elektroniki użytkowej pozostanie integralną i najważniejszą częścią biznesu ABC Data. Jednak postępująca cyfryzacja gospodarek i społeczeństw sprawia, że we współczesnym IT usługi nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Poprzez systematyczną i skuteczną realizację kolejnych inicjatywy strategicznych oraz mniejszych i większych projektów biznesowych pokazujemy ponad wszelką wątpliwość, że mamy zarówno mocne fundamenty, jak i pomysł na biznes – komentuje Prezes Zarządu ABC Data Ilona Weiss – Pierwsze miejsce w rankingu największych firm IT w Polsce wg. raportu „ITwiz Best 100” zawdzięczamy właśnie naszemu nieszablonowemu podejściu do prowadzonej w oparciu o przemyślaną strategię działalności. Mocna pozycja ABC Data cieszy tym bardziej, że dotyczy 2016 roku. Jak wiadomo, „dobrego marynarza poznaje się przy złej pogodzie”. Jestem dumna, że w tym burzliwym dla całej branży okresie bez problemów utrzymaliśmy naszą pozycję w rankingu, ponownie deklasując bezpośrednią konkurencję – dodaje.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.