ABC Data Team – najlepszy sezon w historii!

Długi, pełen emocji sezon biegowy za nami. ABC Data Team zamykała ten bardzo udany rok zmagań startami w PZU Maratonie Warszawskim i Biegnij Warszawo.

Udział w PZU Maratonie Warszawskim pod koniec września był kulminacyjnym momentem sezonu dla naszych zawodników, którzy do tego wyzwania przygotowywali się przez długie miesiące. Na 42,5-kilometrowej trasie, prowadzącej m.in. Alejami Ujazdowskimi, ulicami Puławską, Domaniewską, Czerniakowską, Łazienkowską, a także Wisłostradą i Mostem Świętokrzyskim, formę sprawdzili Artur Kłoszewski, Adrian Rusin, Daniel Bieliński, Dominik Wierusz-Walknowski i Paweł Ryniewicz.

Najszybszy w barwach ABC Data Team okazał się Daniel, który z czasem 3:16:49 zajął 433. miejsce w klasyfikacji generalnej. Równie dobre tempo zaprezentowali Paweł (3:29:15 i 837. pozycja) oraz Dominik (3:34:19 i 1042. pozycja). Artur i Adrian również zdołali zejść poniżej czterech godzin, plasując się zaraz na początku drugiego tysiąca sklasyfikowanych biegaczy. Warto wspomnieć tutaj o ogromnych postępach poczynionych przez naszych zawodników. W porównaniu do kwietniowego startu w Orlen Warsaw Marathonie Dominik poprawił swój czas o prawie siedemnaście minut, a Artur aż o dwadzieścia jeden!

PZU Maraton Warszawski

Wyniki ABC Data Team w PZU Maratonie Warszawskim:

Daniel Bieliński – 3:16:49, 433. miejsce
Paweł Ryniewicz – 3:29:15, 837. miejsce
Dominik Wierusz-Walknowski – 3:34:19, 1042. miejsce
Artur Kłoszewski – 3:56:24, 2193. miejsce
Adrian Rusin – 3:58:34, 2338. miejsce

Oficjalnym zakończeniem sezonu dla naszego zespołu był październikowy Biegnij Warszawo. Zawody na 10-kilometrowej trasie w centrum Warszawy przyciągnęły w tym roku ponad siedem tysięcy biegaczy. Wśród nich czwórka z ABC Data Team: Małgorzata Gregoruk, Artur Kłoszewski, Rafał Tyburcy i Wojciech Skoblewski. Najszybciej linię mety z naszej reprezentacji osiągnął Artur. Czas 48:07 dał mu 1233. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozostali osiągnęli bardzo zbliżone wyniki, pokonując dystans w mniej niż 54 minuty.

Wyniki ABC Data Team w Biegnij Warszawo:

Artur Kłoszewski 48:07
Małgorzata Gregoruk 52:38
Rafał Tyburcy 52:40
Wojciech Skoblewski 53:32

Biegnij Warszawo

Za nami bardzo intensywny sezon biegowy. Od początku marca sprawdziliśmy swoje umiejętności podczas kilkunastu imprez, poczynając od zmagań na 5-kilometrowych dystansach, przez stanowiące duże wyzwanie fizyczne ekstremalne biegi z przeszkodami, po półmaratony i maratony.  Trzeci rok istnienia naszej drużyny biegowej mógłbym najkrócej podsumować słowami „więcej, szybciej, liczniej”. W 2015 roku wystartowaliśmy wspólnie tylko raz, w 2016 roku już w czterech różnych biegach, a tym razem wzięliśmy udział w aż szesnastu imprezach. Działaliśmy w sposób bardziej usystematyzowany, zgodnie z zaplanowanym na początku roku kalendarzem. Udało się nam zachęcić do aktywności sporo osób, które zadebiutowały w oficjalnych zawodach i złapały bakcyla, więc mogę tylko pozytywnie oceniać całą inicjatywę.  – komentuje Artur Kłoszewski, kapitan ABC Data Team. Osiągnąłem w minionych miesiącach zamierzony cel, którym było ukończenie maratonu w czasie poniżej czterech godzin, ale nie to sprawiło mi najwięcej radości. Najbardziej cieszy mnie, że w naszych barwach wystartowało w sumie kilkadziesiąt osób, a ja miałem szansę wspólnie realizować pasję z wieloma koleżankami i kolegami z ABC Data. Chciałbym w przyszłym roku móc biegać w jeszcze większym gronie i bić wspólnie rekordy w imprezach. Mam nadzieję, że będę miał taką szansę, a nasza ekipa będzie już tylko rosła w siłę – dodaje.

ABC Data Team okazała się rewelacyjnym pomysłem na integrację. W „najdalej odsuniętej na południe dzielnicy Warszawy”, w Sosnowcu, wzięliśmy udział w dwóch imprezach biegowych, sprawdzając swoje możliwości w trudnych warunkach i przede wszystkim znakomicie się bawiąc. Jedna z nich to „Masakrator Run”, bieg z przeszkodami, druga to „Katowice Business Run”, w której udało się wystartować rekordowej, dwudziestoosobowej reprezentacji z naszej lokalizacji – wspomina Kamil Warso, lider grupy ABC Data Team w Sosnowcu. Mocno angażujemy się w propagowanie każdej aktywności sportowej i liczymy na to, że przyszły rok, również da nam takie możliwości. Dzielenie się pasją jest fajne – dodaje.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy udanych treningów podczas przerwy jesienno-zimowej. A już za kilka miesięcy spotykamy się ponownie na startach zawodów. Do zobaczenia!bieg_01

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.