ABC Data uruchamia platformę chmurową i wychodzi poza tradycyjną dystrybucję

Uruchamiamy nową platformę chmurową ABC Data Cloud i rozwijamy nasze portfolio, oferując usługi e-commerce świadczone przez nowe i udoskonalone narzędzia ABC Data – m-InterLink oraz Reseller Web. Wszystko to w ramach postępującego procesu zmieniania ABC Data w organizację, która oferuje nie tylko tradycyjne usługi dystrybucyjne.

Platforma ABC Data Cloud umożliwia globalnym i lokalnym dostawcom oferowanie ich rozwiązań w formie usług: Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS), Software as a Service (SaaS) oraz Disaster Recovery-as-a-Service (DraaS). Dzięki temu resellerzy zarejestrowani w systemie ABC Data zyskują dostęp do szerokiej i zróżnicowanej oferty wirtualnych serwerów, dysków sieciowych, narzędzi do tworzenia własnych aplikacji czy rozwiązań umożliwiających archiwizację i backup danych, analizy oraz planowanie. W ofercie znajdują się także systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo, czy aplikacje typu e-learning i workflow. Poprzez ABC Data Cloud resellerzy mogą proponować swoim klientom końcowym nie tylko jedną skonfigurowaną usługę, ale także pakiety złożone z ofert różnych dostawców. Na platformie swoje usługi udostępniają m.in. Kaspersky, Oktawave, Symantec i Talex.

Uruchomienie platformy ma dla nas szczególne znaczenie w wymiarze nie tylko biznesowym, lecz także symbolicznym. Pokazuje, jak głębokim i długofalowym zmianom podlega nasza branża – tłumaczy Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data – Coraz więcej klientów biznesowych i indywidualnych zainteresowanych jest produktami w cyfrowej postaci. My wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, dostarczając nowoczesne narzędzie wyposażone w szereg funkcjonalności. Zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy i prosta w obsłudze platforma ABC Data Cloud przyniesie wymierne korzyści zarówno producentom, jak i resellerom – dodaje.

slider_01_cloudPoprzez platformę resellerzy mogą zamawiać jedną, konkretną usługę technologiczną lub też tworzyć rozbudowane pakiety, obejmujące rozwiązania kilku dostawców. Dzięki temu prawdopodobieństwo zainteresowania się nawet najbardziej niszową ofertą będzie większe.

Jednocześnie platforma umożliwia uproszczenie i uelastycznienie biznesu. W cyfrowym świecie nie ma jednej uniwersalnej usługi technologicznej, która mogłaby sprostać wszystkim oczekiwaniom firm. Jednak ABC Data Cloud została tak zaprojektowana, aby udostępniać wiele rozwiązań. Mogą być one oferowane przez resellerów klientom końcowym w formie pakietów „szytych na miarę”, w szybki i bezpieczny sposób.

Jeśli klient końcowy potrzebuje np. rozwiązania podnoszącego bezpieczeństwo danych, obsługujący go reseller może udostępnić wskazaną usługę z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego. W ABC Data Cloud potrzebuje do tego kilku kliknięć – przekonuje Andrzej Kuźniak, Wiceprezes zarządu ABC Data. – W równie prosty sposób może łączyć oferty różnych dostawców w jeden pakiet oraz modyfikować je w dowolnej chwili. W panelu zarządzania ABC Data Cloud może wstrzymać, ponownie uruchomić lub zrezygnować z wykupionej wcześniej usługi – dodaje Andrzej Kuźniak.

Platforma ABC Data Cloud została również tak zaprojektowana, aby zarządzanie kosztami odbywało się w sprawny i komfortowy sposób. Reseller może zdecydować się na jednorazową płatność lub jeden z dwóch abonamentów: opłatę stałą albo zmienną, czyli uzależnioną od wykorzystania usługi. Czwartym sposobem jest otwarta subskrypcja, która umożliwia wstrzymanie, ponowne uruchomienie lub zrezygnowanie z usługi w dowolnym momencie. Jednocześnie platforma oferuje pełną kontrolę nad wydatkami.

ABC Data Cloud nie jest jednak jedyną inwestycją, która umożliwia firmie wyjście poza tradycyjną dystrybucję. Resellerzy otrzymują nowe narzędzie mInterLink oraz udoskonaloną platformę Reseller Web.slider_01_INTERLINK_clear

m-InterLink jest darmową aplikacją mobilną. Umożliwia zamawianie elektroniki użytkowej i sprzętu IT z poziomu smartfonów i tabletów wykorzystujących system operacyjny Android albo iOS. Aplikacja działa w oparciu o platformę InterLink, którą ABC Data uruchomiła prawie 20 lat temu jako pierwsza firma w branży. Dziś platforma odpowiada za 85 proc. transakcji w grupie kapitałowej i jest uznawana przez wielu resellerów za wzór pod względem intuicyjności i wydajności. Platforma, jak i aplikacja mobilna umożliwiają kompleksową obsługę transakcji: od sprawdzania stanu magazynowego przez składanie i kontrolowanie realizacji złożonych zamówień aż po informacje o dostępnych kredytach kupieckich i statusie rozpatrywanych reklamacji. W przypadku aplikacji m-InterLink zarządzanie transakcją może się odbywać o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.slider_01_reseller_web

Ofertę e-commerce uzupełnia platforma Reseller Web, która umożliwia tworzenie własnego sklepu internetowego. Platforma została rozbudowana i udoskonalona w ścisłej współpracy z firmą IAI SA, liderem rynku rozwiązań e-commerce w Polsce. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Oferuje resellerom wiele możliwości m.in. integrację z serwisami aukcyjnymi i sprzedażowymi, dostawcami płatności internetowych lub serwisami porównującymi ceny lub  opinie klientów końcowych. Dodatkowo upraszcza proces logistyczny. Reseller nie musi posiadać własnego magazynu. Zamówiony w Reseller Web produkt bezpośrednio trafia do klienta końcowego.

Inwestycje w e-commerce oraz rozwój usług z wartością dodaną nie oznaczają oczywiście rewolucyjnej zmiany w modelu biznesowym ABC Data. Dostarczanie sprzętu lub elektroniki użytkowej pozostanie integralną i najważniejszą częścią biznesu za sprawą m.in. postępującej cyfryzacji. Oba procesy nawzajem się uzupełniają.

Jesteśmy przekonani, że inwestycje w nasze platformy e-commerce przyniosą wymierne korzyści zarówno ABC Data, jak i naszym partnerom, którzy będą mogli dostosować swój biznes do nowych trendów i wyzwań rynkowych – mówi Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu ABC Data.ABC Data Beyond Distribution

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.