Aktywna tablica – wsparcie dla szkół

Trwa kolejny etap programu “Aktywna tablica”, którego celem jest rozwinięcie infrastruktury szkolnej, a także kompetencji informacyjno-komunikacyjnych nauczycieli i ich podopiecznych. Zachęcamy resellerów i integratorów do udziału w projekcie.

Według raportu przygotowanego przez polski startup Brainly, wysokiej jakości zasoby edukacyjne w szkole stanowią, zdaniem nauczycieli, jeden z trzech najważniejszych motywatorów do nauki dla uczniów. W dobie wszechobecnej cyfryzacji regularnie powraca więc temat „szkoły przyszłości”, w której miejsce tradycyjnych tablic kredowych i liczących setki stron podręczników, zajmą wszechstronne urządzenia.

Program „Aktywna tablica” stanowi krok w kierunku tworzenia szkoły przyszłości. W 2017 roku z inicjatywy skorzystało ponad 5500 szkół, tworząc multimedialne sale, gdzie uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych materiałów dydaktycznych i zdobywać wiedzę w interesujący sposób. W tym roku organizatorzy planują wesprzeć kolejne 5000 placówek.

Contemporary empty classroom

W jaki sposób w program mogą zaangażować się resellerzy i integratorzy? Od początku lipca szkoły, które złożyły wnioski i otrzymały dotacje, szukają nie tylko sprzętu, ale też firm pomagających w jego instalacji. Przedsiębiorcy mogą wyjść naprzeciw tym potrzebom i zaoferować swoje wsparcie przy dobraniu odpowiednich urządzeń i praktycznym wykorzystaniu ich w salach wykładowych.

W ofercie ABC Data dostępna jest szeroka gama produktów, które mogą uzupełnić multimedialną salę w szkole. Dostosowana do oczekiwań uczniów klasa powinna posiadać, w zależności od potrzeb, m.in.:

– monitor interaktywny lub funkcjonalną interaktywną tablicę

– projektor pozwalający na wyświetlanie interesujących prezentacji

– system nagłośnienia, poprawiający jakość przekazu docierającego do dzieci i nastolatków

Wszystkie niezbędne urządzenia są dostępne w portfolio ABC Data, które przybliżymy w kolejnych publikacjach, w nadchodzących tygodniach. Nasi Klienci mogą nabyć modele czołowych Vendorów, jak Avtek, Epson, BenQ, Optoma, Acer czy NEC.

Monitor Avtek

Prezentację dostępnego portfolio rozpoczynamy od monitorów interaktywnych Avtek, które mogą stać się podstawowym elementem wyposażenia placówek edukacyjnych. Reagujące na dotyk i umożliwiające podłączenie komputera czy projektora, łączą nowoczesną technologię z intuicyjną obsługą. Dzięki nim nauczyciele otrzymują dodatkowe możliwości w tworzeniu i prezentowaniu ciekawych, angażujących podopiecznych treści.

Dostępne w wielu rozmiarach, od 55 do 86 cali, wyposażone w panel LG o rozdzielczości 3840×2160 i odświeżaniu 60Hz, oferują wyraźny i szczegółowy obraz. Zainstalowany szybki moduł Android 5.1 pozwala korzystać z monitora i wielu dedykowanych systemowi operacyjnemu aplikacji bez potrzeby podłączania komputera. Wszystkie modele Avtek TouchScreen posiadają w zestawie interaktywne oprogramowanie Note dla systemu Windows, a także aplikacje Connect i Capture, dzięki którym nauczyciel może łatwo obsłużyć komunikację między urządzeniem mobilnym a komputerem PC oraz nagrywać i edytować prezentacje lub wykłady. Producent udostępnił również dodatkowe, przydatne podczas zajęć lekcyjnych narzędzia, jak stoper, minutnik, reflektor i system do głosowania. Na komfort korzystania ze sprzętu wpływa też duża liczba wejść wideo, jak Display Port, HDMI, HDMI 2.0, VGA i portów komunikacyjnych – USB 2.0 i USB 3.0 (szczegółowe informacje o dostępnych złączach w monitorze dostępne są w specyfikacji technicznej konkretnego modelu/produktu). Urządzenie jest również odpowiednio zabezpieczone – odporność na uszkodzenia zapewnia wzmocniona szyba o grubości 4mm. Do każdego monitora można dokupić komputer OPS, tworząc wydajny i funkcjonalny zestaw All-in-One.

Kliknij i sprawdź ofertę monitorów interaktywnych Avtek!

Zachęcamy do odwiedzania systemu Interlink i zapoznania się z ofertą, a także do udziału w programie „Aktywna tablica”. Szkoły mają czas na wykorzystanie otrzymanego wsparcia finansowego do 31 grudnia 2018 roku. Warto też już dzisiaj przekazać placówkom edukacyjnym informacje o trzeciej edycji programu, która jest planowana na 2019 rok. Ma w niej uczestniczyć 5000 szkół, które będą mogły liczyć nawet na 14 000 złotych maksymalnej kwoty wsparcia finansowego. Wnioski o udział będą przyjmowane tradycyjnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.