Bezpieczna firma z Kingstonem: Wdrożenie szyfrowanych pamięci

Podstawowym celem wdrożenia szyfrowanych pamięci USB w organizacji jest zapewnienie poufności i bezpieczeństwa danych osobowych i informacji zastrzeżonych znajdujących się w posiadaniu przedsiębiorstwa. O korzyściach płynących z popularyzacji rozwiązania opowiadamy w kolejnym odcinku cyklu „Bezpieczna firma z Kingstonem”.

Niezależnie od skali prowadzonej działalności, organizacje muszą przestrzegać opracowanej polityki bezpieczeństwa, jeśli chcą uniknąć kłopotów. Jednym z ważnych elementów, który powinien się w niej znaleźć, jest strategia bezpieczeństwa pamięci USB. Takowa powinna zostać rozpropagowana odpowiednio wcześnie w strukturach organizacji, nim pojawi się konieczność udowodnienia jej posiadania. Może obejmować:

  • identyfikację danych wynoszonych poza organizację w pamięciach USB
  • określenie pracowników wykorzystujących pamięci USB
  • ustalenie zasad użytkowania pamięci USB
  • szkolenie i edukowanie pracowników
  • udostępnienie pracownikom szyfrowanych pamięci USB

Bezpieczna firma z Kingstonem

Co daje firmie uwzględnienie szyfrowanych pamięci USB w ogólnej strategii i polityce bezpieczeństwa? Gwarancję, że przenoszone dane są chronione i bezpieczne. Istotną rolę odgrywa też jednak umiejętne wdrożenie rozwiązania w procedury organizacji. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie programu szkoleń dla pracowników, z których zdobędą wiedzę o dopuszczalnych sposobach wykorzystania przenośnych pamięci. Przy samym wdrażaniu najlepiej brać też pod uwagę produkty, które nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania lub sterowników. Łatwość użytkowania i wdrożenia wpływa na dużą mobilność zatrudnionych osób i ułatwia dbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Dlatego też cechy te charakteryzująca dostępne w sprzedaży modele Kingstona.

Wraz z partnerem cyklu, firmą Kingston, zachęcamy do zainteresowania tematem szyfrowanych pamięci USB. Więcej informacji o poszczególnych etapach wdrożenia rozwiązania, a także jego wpływie na bezpieczeństwo zasobów przedsiębiorstwa, znajdziesz w tym miejscu.

Kliknij i sprawdź ofertę rozwiązań Kingston w ABC Data!

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.