Dell Latitude 5490 – gdy liczy się niezawodność

W wielu branżach pracownicy regularnie poddają posiadany sprzęt wyzwaniom, testując wytrzymałość, szybkość czy wydajność oddanych im do użytku egzemplarzy. Stąd też w wielu firmach inwestuje się w modele sprawdzone, które mogą pochwalić się odpowiednimi atutami i funkcjonalnościami. Dell Latitude 5490 to bardzo dobry wybór w gronie notebooków biznesowych cechujących się niezawodnością w praktycznie każdych warunkach.

Załóżmy na moment, że jesteśmy na spotkaniu biznesowym, na którym przedstawiamy Dell Latitude 5490 potencjalnym klientom. Musimy odpowiedzieć na szereg pytań, by rozwiać ich wszystkie wątpliwości. Sprawdźmy, czy opisywany model jest w stanie spełnić ich oczekiwania.

Latitude5490 zdj 1

W pracy jestem regularnie poza biurem i nie mam ochoty ciągać ze sobą ładowarki lub martwić się o znalezienie źródła prądu. Czy Latitude 5490 podoła mojemu trybowi pracy?

Bez najmniejszych problemów. Producent wyposażył notebooka w mocną baterię, która nawet przy aktywnym użytkowaniu sprzętu wystarcza na prawie dziesięć godzin pracy. Laptop może więc towarzyszyć nam przez cały dzień, a ładowania wymagać dopiero po zakończeniu ostatniego zadania zaplanowanego na dany 8-godzinny dzień pracy.

Niczego nie cierpię bardziej niż laptopa, który spowalnia mnie i tym samym pogarsza tempo pracy. A że w ramach swoich obowiązków muszę korzystać z zaawansowanych aplikacji do obróbki wideo i grafiki, a także często mieć otwartych na raz nawet kilkanaście zakładek w przeglądarce internetowej, to wiele przenośnych komputerów zawodzi moje oczekiwania.

Latitude 5490 przygotowany jest na takie wyzwania. Dostępne są modele z procesorami DualCore siódmej generacji lub Quad Core ósmej generacji, wyposażone w 16GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512GB, które sprawdzają się doskonale, gdy przychodzi do wykonywania wielu zadań jednocześnie.

W ostatnich trzech latach miałem pechową serię wypadków, w których uszkodzeniu uległo pięć kolejnych notebooków. Czy Latitude 5490 jest odporny na uderzenia, upadki i tym podobne „przygody”?

Notebooki z serii Latitude zostały zaprojektowane w taki sposób, by sprostać realnym sytuacjom i wytrzymać rozmaite wypadki. Model 5490 był poddany zaawansowanym testom klasy wojskowej i otrzymał certyfikat STD 810G, co oznacza, że jest odporny na upadki z wysokości, długotrwałe wibracje, a także wpływ pyłu. Radzi sobie również w większym zakresie temperatur niż typowe przenośne komputery konsumenckie.

Latitude 5490 zdj 2

Gdy chodzi o sprzęt biznesowy do mojej firmy, skupiam się przede wszystkim na kwestiach bezpieczeństwa danych. W jaki sposób moi pracownicy mogliby chronić posiadane informacje w przypadku Latitude 5490?

Cyberbezpieczeństwo jest niezwykle ważne dla wielu firm, dlatego Latitude 5490 oferuje szereg rozwiązań umożliwiających użytkownikowi właściwe dbanie o cenne zasoby. Funkcja Windows Hello i kamera na podczerwień pozwalają na szybkie i bezpieczne logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Czytniki linii papilarnych i kart Smartcard z certyfikatem FIPS 201 i zbliżeniowy czytnik kart Smart Card NFC ułatwiają wprowadzenie uwierzytelniania wielopoziomowego. Z kolei rozwiązanie Dell ControlVault 2 z certyfikatem Control Vault 2 FIPS 140-2 trzeciego stopnia oddaje w ręce posiadacza notebooka bezpieczniejszy alternatywny system przechowywania i przetwarzania haseł, szablonów biometrycznych i kodów bezpieczeństwa.

W mojej profesji muszę być cały czas w ruchu i korzystać z notebooka przy prezentowaniu oferty. Czy Latitude 5490 ułatwi mi pracę?

Tak, na wiele sposobów. Model wyposażono we wszystkie potrzebne w pracy wejścia oraz szereg możliwości połączeń bezprzewodowych. Do dyspozycji użytkownika są m.in. porty VGA, HDMI, USB 3.1 z funkcją PowerShare, a także złącze DisplayPort przez Type-C, gniazdo audio typu combo, RJ-45 czy też gniazdo karty SD. W prezentacjach pomóc może również dotykowy ekran z powłoką antyodblaskową, ułatwiający i usprawniający nawigację w takich sytuacjach.

Dell Latitude 5490 to znakomity notebook biznesowy, który cechuje wysoka wydajność, odporność na uszkodzenia i mobilność, a dodatkowo wyróżniają funkcje zwiększające bezpieczeństwo danych i komfort pracy użytkownika. Warto zainwestować w taki sprzęt biznesowy i przekonać klientów do wymiany posiadanych urządzeń na niezawodną w biznesie serię Latitude.

Kliknij i zamów Dell Latitude 5490!

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony producenta – dell.com

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.