Dobre wyniki ABC Data Team na Półmaratonie Praskim 2017

Na początku września ponad dziesięć tysięcy zawodników wystartowało w kolejnej edycji BMW Półmaratonu Praskiego i Praskiej Piątki. Na starcie nie mogło zabraknąć też ABC Data Team.

Nasi reprezentanci długo przygotowywali się do tego startu, szlifując formę przez całe lato i biorąc udział w wielu zawodach, o których pisaliśmy wcześniej na ABC Data News. Wieczorną porą, w idealnych warunkach do biegania, swoje możliwości sprawdzili Paweł Ryniewicz, Adrian Rusin, Rafał Tyburcy i Wojciech Skoblewski. Najszybszy na trasie wiodącej m.in. Wałem Miedzyszyńskim, aleją Jerzego Waszyngtona i ulicą Grochowską był ten pierwszy, przekraczając linię mety po godzinie 34 minutach i 56 sekundach. Pozwoliło mu to zająć 756 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcą biegu okazał się Marcin Chabowski, który osiągnął czas 1:03:32. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Dominika Stelmach z wynikiem 1:15:17.

Fotka biegi

Wyniki ABC Data Team:
Paweł Ryniewicz – 01:34:56
Adrian Rusin – 01:42:19
Rafał Tyburcy – 02:07:06
Wojciech Skoblewski – 02:18:33

ABC Data Team nie zabrakło również na starcie Praskiej Piątki. Drużynę dzielnie reprezentował Miłosz Piotrowski, który pięciokilometrową trasę ukończył w 26 minut i 53 sekundy. Tym samym uplasował się na 737 miejscu. Zwyciężył Łukasz Parszczyński z czasem 15:18. Najlepsza wśród kobiet Kinga Reda zameldowała się na linii mety po 18 minutach i 40 sekundach.

Sezon biegowy zbliża się powoli do końca. Relację z ostatnich w tym roku występów ABC Data Team w zawodach przeczytacie tradycyjnie na ABC Data News.