Dobrze dobrany plan wsparcia to gwarancja bezpieczeństwa firmy

Dostępny w sprzedaży sprzęt komputerowy jest coraz wyższej jakości. Producenci oferują urządzenia funkcjonalne, wytrzymałe, często bardzo dobrze sprawdzające się w podróży. Wiele z nich służy użytkownikom przez lata bez choćby najmniejszych problemów. Awarie jednak się zdarzają, więc zgodnie z powiedzeniem przezorny zawsze ubezpieczony, dobrze jest być na kłopoty techniczne właściwie przygotowanym. Przedsiębiorcy, ale też użytkownicy indywidualni, biorą to pod uwagę podczas zakupu sprzętu lub oprogramowania. Dla większości klientów nadal najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wybór są cena i jakość, ale coraz częściej zwracają też uwagę na opiekę posprzedażową. Sprawnie funkcjonujący serwis czy długa gwarancja w wielu przypadkach stanowi atut, który decyduje o zakupie danego produktu.

Odpowiednio dopasowana do potrzeb i wymagań opcja serwisowa pozwala uniknąć poważnych kłopotów w przypadku kryzysu technicznego, niezależnie, czy mowa o użytkowniku indywidualnym, małej bądź średniej firmie lub dużym przedsiębiorstwie. Nagła awaria to w wielu przypadkach duże straty. Według badania Gartnera, niedziałający serwer może kosztować organizację nawet 300 000 dolarów na godzinę. Dotkliwy, choć w innej skali, może być również niespodziewany kłopot z notebookiem użytkownika indywidualnego, który nie pozwoli na wykonanie zaplanowanych działań lub pozbawi dostępu do wielu cennych materiałów zapisanych w pamięci.Plany wsparcia

Producenci oferują więc rozbudowane plany wsparcia dla swoich klientów. Liczne zalety współcześnie oferowanych opcji serwisowych doskonale pokazuje oferta Dell w tym zakresie. Użytkownicy mogą wybierać spośród trzech wariantów, Basic, ProSupport i ProSupport Plus, dopasowując je do swoich potrzeb i wymagań, w zależności od skali wykorzystania sprzętu IT i priorytetu usunięcia potencjalnej awarii. W każdej z opcji do dyspozycji klienta oddawana jest pomoc najwyższej klasy specjalistów i szereg usług, które mają zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i stabilność.

Poszczególne opcje serwisowe oferują nie tylko dostęp do wsparcia nawet przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu oraz wsparcie wysoko wykwalifikowanej kadry konsultantów i Inżynierów Technicznych Dell. Pozwalają również uruchomić różnego typu usługi, jak SupportAssist, którego celem jest skrócenie do minimum czasu reakcji i naprawy. W przypadku pakietów ProSupport i ProSupport Plus zgłoszenie incydentu odbywa się automatycznie, a równolegle do niego do centrum wsparcia przekazywane są logi diagnostyczne z urządzeń, w których wystąpiła usterka. Pozwala to na błyskawiczne podjęcie zgłoszenia, diagnozę usterki, a następnie przeprowadzenie naprawy urządzenia w porozumieniu z administratorami.

Zobacz też: dlaczego mobilny pracownik to efektywny pracownik?

Przedsiębiorstwa wymagające natychmiastowej reakcji w przypadku wystąpienia problemu mogą, posiadając odpowiednią opcję, same definiować poziom zgłoszenia i korzystać ze specjalnej ścieżki postępowania dla zdarzeń krytycznych. W jej ramach firma może liczyć na natychmiastową wysyłkę części zamiennych i przyjazd inżyniera serwisowego równolegle z diagnostyką telefoniczną, a także zaangażowanie ekspertów technicznych najwyższego poziomu do pomocy  w rozwiązaniu problemu.

Podobnie duże znaczenie dla użytkowników ma ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami. Program umożliwia naprawę lub wymianę systemów, które uległy awarii na skutek np. upadku, skoku napięcia lub rozlania wody. Po określeniu przyczyny i skali uszkodzenia, możliwa jest wymiana lub naprawa sprzętu, by przywrócić mu prawidłowe funkcjonowanie i tym samym zapewnić dalszą płynną działalność właścicielowi urządzenia.

Dla klientów korzystających z ProSupport Plus dostępny jest również dedykowany przedsiębiorstwu Techniczny Opiekun Klienta (TAM), zajmujący się przygotowywaniem miesięcznych raportów o stanie infrastruktury objętej wsparciem. W nich odbiorca znaleźć może m.in. zestawienie usterek ze wskazaniem ich przyczyn czy też rekomendacje dotyczące wdrożenia konkretnych poprawek.

Niemniej istotna dla części organizacji może być usługa Zachowaj Swój Dysk Twardy (Keep Your Hard Drive), dzięki której właściciel utrzymuje maksymalną kontrolę nad nośnikami i danymi. Może m.in. sam nadzorować zniszczenie danych oraz utylizację sprzętu, by mieć pewność, że poufne informacje nie dostaną się w niepowołane ręce. Wszystkie te opisane wyżej usługi tworzą w pakiecie ProSupport Plus pełny pakiet wsparcia, zapewniający stabilność i spokój firmie.

Poszczególne warianty planów wsparcia Dell, wraz z dostępnymi usługami, przedstawia poniższa grafika:

Dell - wsparcie

Przykład opcji serwisowych oferowanych przez Dell udowadnia, że współcześnie przedsiębiorcy mogą już nie tylko właściwie zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej, ale również przewidzieć sporą część możliwych problemów i wcześniej im zapobiec. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa sobie i swojej firmie nigdy nie było prostsze.

Zachęcamy do odwiedzania serwisu Interlink oraz kontaktu z Opiekunem handlowym, by dowiedzieć się więcej o aktualnych promocjach na plany wsparcia Dell w ABC Data.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.