m-InterLink – wygodne zakupy B2B

Platforma e-commerce InterLink od lat umożliwia Klientom ABC Data kompleksową obsługę transakcji. W wygodny i bezpieczny sposób mogą sprawdzać stany magazynowe, składać zamówienia czy weryfikować informacje o dostępnych kredytach kupieckich. Od połowy 2017 roku do ich dyspozycji oddana jest też aplikacja mobilna systemu, m-InterLink, która umożliwia zakupy przez internet z wykorzystaniem smartfonu lub tabletu. Co oferuje, jak została przyjęta i jak będzie rozwijana w najbliższym czasie? O to zapytaliśmy Rafała Saczuka, Kierownika Projektów e-Commerce w ABC Data.

Platforma InterLink działa od 1998 roku. Każdego miesiąca Klienci ABC Data dokonują za jej pomocą niemal stu tysięcy zamówień. Skąd pomysł, by w 2017 roku uruchomić mobilną aplikację do systemu?

Rafał Saczuk: m-InterLink powstał przede wszystkim w odpowiedzi na zmieniające się realia rynku i aktualne potrzeby użytkowników. Urządzenia mobilne odgrywają kluczową rolą w życiu większości ludzi na świecie. Chcemy być mobilni, a jednocześnie mieć nieograniczone niczym możliwości. Także w handlu – przedsiębiorcy potrzebują narzędzi, dzięki którym będą mogli pracować nawet w sytuacji, gdy nie będą mieli dostępu do komputera, w każdym miejscu i o każdej porze. Darmowa aplikacja m-Interlink jest w pełni zsynchronizowana z platformą Interlink, więc użytkownik może dzięki niej realizować swoje zadania szybko, łatwo i przyjemnie. Rozpoczęcie zamówienia na tablecie w drodze na spotkanie biznesowe i zakończenie go na komputerze w biurze nie stanowi najmniejszego problemu.

Chcąc wyjść naprzeciw takim potrzebom, zaprojektowaliśmy m-InterLinka jako platformę dostępną na tabletach i smartfonach, urządzeniach z systemami Android i iOS, będącą efektem wielu miesięcy prac i konsultacji z naszymi Klientami. To pierwsza aplikacja tego typu na rynku dystrybucji IT w Polsce.

slider_01_INTERLINK_clear

Na papierze wygląda to wszystko bardzo zachęcająco, ale czy statystyki rzeczywiście potwierdzają, że polskim przedsiębiorcom taka aplikacja mobilna jest potrzebna?

RS: Jak najbardziej. Od startu aplikacji na początku lipca zanotowaliśmy już ponad kilka tysięcy instalacji na różnego typu urządzeniach. Każdego dnia pojawiają się nowe osoby, które decydują się sprawdzić możliwości m-InterLinka. Dla nas najważniejsze jest jednak, że użytkownicy korzystają z aplikacji na co dzień – nie odinstalowują jej ze swoich urządzeń i dokonują zamówień za jej pośrednictwem. To potwierdza nam, że zaprojektowaliśmy ją właściwie, zaoferowaliśmy wszystkie niezbędne funkcjonalności i narzędzia. Obecnie każdego dnia do ABC Data spływają już zamówienia dokonane przez m-InterLink. Spodziewamy się, że ich liczba będzie z każdym kolejnym miesiącem tylko rosła.

Czy jest planowany dalszy rozwój m-InterLinka? Klienci ABC Data i użytkownicy mogą liczyć na nowe rozwiązania?

RS: Oczywiście, prace nad aplikacją nieustannie trwają. Wsłuchujemy się w głosy i uwagi naszych Klientów, a także sami analizujemy, co jeszcze moglibyśmy dodać lub polepszyć. W ostatnich tygodniach zwiększyliśmy usability widoków i usprawniliśmy proces aktualizacji danych w aplikacji. Dodaliśmy również funkcję skanera kodów kreskowych w wyszukiwarce, która znacząco upraszcza proces wyszukiwania produktów. W kilku krokach użytkownik może na przykład znaleźć materiały eksploatacyjne do swojej drukarki lub produkty, które kończą się na półce w sklepie,  bez potrzeby przepisywania do wyszukiwarki długich kodów lub nazw. Tym samym nasi Klienci mogą jeszcze wygodniej przygotowywać zamówienia, a sam proces zakupowy jest znacznie przyspieszony.

Kolejne funkcjonalności będą pojawiać się regularnie w nadchodzących miesiącach. Wiele znaczą dla nas głosy użytkowników, dlatego zachęcamy wszystkich korzystających z m-InterLinka do przesyłania swoich uwag i sugestii na adres e-mail: aplikacja@abcdata.eu. Chcemy, by aplikacja była wygodna, oferowała wszystkie niezbędne informacje i praktycznie służyła naszym Klientom każdego dnia.

Dziękujemy za rozmowę.

RS: Dziękuję i zachęcam do sprawdzenia możliwości m-InterLinka.

Aplikacja m-InterLink jest do pobrania za darmo w sklepach App Store i Google Play.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.