Jak minął 2017 rok na ABC Data News

2017 rok zbliża się do końca, więc to najlepszy moment na podsumowanie minionych miesięcy. Za nami pracowity rok, podczas którego przygotowaliśmy kilkaset wpisów poświęconych szeroko rozumianej technologii, rynkowym trendom i wydarzeniom związanym z ABC Data.

To było dla nas pouczające dwanaście miesięcy, w trakcie których staraliśmy się regularnie dostarczać Wam ciekawe treści. Wystartowaliśmy z kilkoma inicjatywami i robiliśmy wszystko, by trzymać rękę na pulsie w kwestii ciekawostek technologicznych. W sumie na łamach ABC Data News, w tych minionych dwunastu miesiącach, ukazało się prawie trzysta wpisów. Towarzyszyliśmy Wam więc niemal każdego dnia.

Oto rok 2017 na blogu technologicznym ABC Data News w pigułce.

Styczeń

Rok zaczynamy z przytupem, startując z cyklem eksperckich przewidywań dotyczących internetu rzeczy, digital signage czy centrów danych, a także podsumowując targi CES 2017 w tekście, który później do końca roku będzie cieszyć się waszym dużym zainteresowaniem. Zapowiadamy też w krótkiej serii nadchodzące Distree EMEA, które okazało się wyjątkowe dla ABC Data, nagrodzonej tytułem „Central and Eastern Europe Consumer Tech Distributor of the Year”.

Wasze ulubione teksty:

CES 2017 – najciekawsze nowinki technologiczne
Ekspert o… cloud computingu w 2017 roku
Czy ktoś może włamać się do mojego zegarka? O bezpieczeństwie IoT

grafika_pods_1Luty

Do lektury przy kawie w chłodne poranki zaserwowaliśmy raport „Preferencje i kryteria zakupowe w Europie Środkowo-Wschodniej”. Nie był to jednak jedyny artykuł w tym stylu. Zwróciliśmy również uwagę, że mobilny pracownik to efektywny pracownik, a także pokazaliśmy jak nieskuteczna bywa strategia strusia. Tradycyjnie pojawiły się też poradniki, jak ten o przydatnych funkcjach wież Hi-Fi, czy materiały o bardziej rozrywkowym charakterze, jak przypomnienie jedynego w swoim rodzaju konkursu „60 Seconds to Convince” podczas Distree EMEA.

Wasze ulubione teksty:
Przyszłość logistyki to Big Data
Przydatne funkcje nowoczesnej wieży Hi-Fi
Mobilny pracownik to efektywny pracownik

grafika_pods_3Marzec

Coraz cieplejsze dni zmotywowały nas do większej aktywności. Na ABC Data News opublikowaliśmy aż trzydzieści jeden wpisów, a przy tym wydatnie zaangażowaliśmy się w przygotowania naszych drużyn biegowej i rowerowej do nadchodzącego sezonu zmagań. W natłoku zajęć nie zapomnieliśmy o naszych drogich Paniach, świętując Dzień Kobiet wpisem o wielkich paniach prezesach. W tym wszystkim na moment nawet odlecieliśmy, rozprawiając nad wizją latających magazynów.

Wasze ulubione teksty:
Latający magazyn
Kobieta prezes – wzór do naśladowania
ABC Data Team szykuje się do kolejnego sezonu biegowego

Kwiecień

Dłuższe dni zachęcały do praktycznego wykorzystywania każdej minuty, dlatego w kwietniu zaprosiliśmy czytelników na szereg interesujących webinariów. Przedstawiliśmy również przydatne funkcjonalności monitorów i zwróciliśmy uwagę na rosnące zainteresowanie wearables. Przygotowaliśmy też kilka ciekawostek, opowiadając m.in. o zhakowanych pluszowych misiach, bateriach przyszłości i zabawkach rozwijanych przez internet rzeczy.

Wasze ulubione teksty:
Twój pluszowy miś został zhakowany
Komputer wielkości domu jednorodzinnego
Rośnie zainteresowanie wearables

Maj

Długie tygodnie treningów pozwoliły naszym reprezentantom zaprezentować się w niezwykle wymagających Masakrator Run 2017 i Runmageddonie. Oba starty zrelacjonowaliśmy oczywiście na ABC Data News. Świętowaliśmy również Dzień Mamy i staraliśmy się pomóc wszystkim rodzicom, dziadkom i wujkom, którzy szukają prezentów rozwijających kreatywność dziecka. Byliśmy też na gali IT Reseller – mistrzowie nowych technologii, gdzie nie zabrakło wyróżnień dla ABC Data.

Wasze ulubione teksty:

Dzień Mamy? Pamiętamy!
ABC Data Team sprawdziła swoje możliwości w Masakrator Run
Pomysły na prezenty rozwijające kreatywność dziecka

grafika_pods_2 (1)Czerwiec

Dobre okazje na obdarowanie bliskich zawsze się znajdą. W czerwcu kontynuowaliśmy więc nasz cykl poradników prezentowych, prezentując znakomite upominki dla wszystkich ojców-graczy i ojców-podróżników, a także dla spragnionych nowości gadżeciarzy. Zjawiliśmy się na otwarciu pierwszego sklepu Xiaomi w Polsce i na konferencji ABC Data, gdzie prezentowane były nowe narzędzia dla partnerów Spółki. Gościliśmy na łamach Katarzynę Purę z portalu tabletowo.pl i z pewnym zaskoczeniem przyjmowaliśmy fakt, że statystycznie jeden z naszych znajomych nie umie wkręcić żarówki. Nie zabrakło też materiałów eksperckich, wśród których wyróżnił się roaming w magazynowej sieci Wi-Fi.

Wasze ulubione teksty:

Roaming w magazynowej sieci Wi-Fi
Mi Zone – pierwszy sklep Xiaomi w Polsce już otwarty
Gadżety elektroniczne pewnym hitem prezentowym 

Lipiec

Wakacje zachęcają do lenistwa, ale my nie zamierzaliśmy próżnować. Rozpoczęliśmy odliczanie do daty wprowadzenia GDPR, zaprezentowaliśmy niezbędne podczas wyjazdów głośniki bezprzewodowe i poleciliśmy kilka smartfonów, które idealnie nadają się do oglądania filmów. Było coś w ujęciu biznesowym – o potencjale segmentu stacji dokujących, ale też coś ciekawego do poczytania w leniwe popołudnie, np. o myszkach gamingowych na miliony kliknięć.

Wasze ulubione teksty:

Jak kryptowaluty wpływają  na popyt na komponenty PC 
Stacje dokujące – segment z dużym potencjałem
GDPR – co zmienia nowa regulacja 

Sierpień

Ogłosiliśmy wakacyjny konkurs dla czytelników, a później stopniowo przesunęliśmy ciężar sierpniowych publikacji z ciekawostek na tematy biznesowe. I tak jak zaczęliśmy od dronów ratujących życie i nowoczesnych słuchawek, tak skończyliśmy na prezentacji urządzeń i akcesoriów, które powinny cieszyć się zainteresowaniem konsumentów przygotowujących się na powrót dzieci do szkoły. Propozycje przedstawiliśmy w szczegółowym, trzyodcinkowym cyklu. Nie zabrakło też porad, jak zadbać o zdrowie pracowników i kupić wszechstronny monitor.

Wasze ulubione teksty:

Zadbaj o zdrowie pracowników
Ile razy w tym tygodniu zaplątały Ci się kable od słuchawek
Andrzej Kuźniak o sukcesach ABC Data na arenie międzynarodowej

Wrzesień

Zawsze zależy nam na jak najlepszym wsparciu partnerów, dlatego od początku września prezentowaliśmy na blogu ciekawe produkty z oferty ABC Data. Routery, systemy smart home, pakiety antywirusowe, kierownice gamingowe. Czytelnicy zasugerowali nam również w ankiecie na Facebooku, że chcieliby poczytać więcej o cloudzie w tygodniu tematycznym, dlatego przygotowaliśmy interesujący wywiad o chmurze z Piotrem Skórzyńskim, Head of Cloud Solutions w ABC Data, a także materiał o DRaaS. Ostrzegaliśmy też, by nigdy nie płacić cyberprzestępcom, bo to droga donikąd i tylko niepotrzebna zachęta dla nich. A na koniec było kilka akapitów o pysznej kawie – w sam raz na święto tego trunku.

Wasze ulubione teksty:

Nigdy nie płać cyberprzestępcom, czyli krótka historia o ransomware
Chmura napędza cyfrową rewolucję – wywiad z Piotrem Skórzyńskim
Golden Partner Award – ABC Data wyróżniona przez Xiaomi

grafika_pods_4Październik

Początek jesieni stał u nas pod znakiem różnorodności. Zapraszaliśmy na szkolenia i webinary, relacjonowaliśmy regaty Lenovo, Mi Fan Festival i turniej bowlingowy, gościliśmy z wpisem o zastosowaniach iPhone’a Michała z serwisu OneTech.pl oraz ekspertów Omni Modo w temacie GDPR. Sprawdzaliśmy też, czy nasi czytelnicy nie mają najgorszych haseł na świecie i polecaliśmy zainteresowanie się domowym fotolabem – to znakomity sposób na utrwalenie wspomnień z wakacji.

Wasze ulubione teksty:

Inspektor ochrony danych – filar reformy ochrony danych osobowych 
Piotr Sędziak podsumowuje XIV Forum Menedżerów Logistyki 
Najgorsze hasła świata – jest wśród nich twoje? 

Listopad

Początek miesiąca stał u nas pod znakiem logistyki. W ankiecie na Facebooku zasugerowaliście nam ten temat, więc przyjrzeliśmy się projektowi zautomatyzowanych konwojów i wpływowi internetu rzeczy na łańcuch dostaw. Odwiedziliśmy Tech Trade Show i naładowani pozytywną energią zaczęliśmy dekorować dom Wi-Fi, a potem zachęcać do przejścia do świata Ultra HD. Podsumowaliśmy występy naszych drużyn sportowych i wraz z zespołem ABC Data przygotowaliśmy listę wartościowych książek, które warto przeczytać lub sprawić na prezent swoim bliskim.

Wasze ulubione teksty:

Jak współpracuje się z ABC Data?
Zautomatyzowane konwoje już wkrótce na naszych drogach
Udekoruj dom w Wi-Fi z inteligentnym systemem Deco M5

Grudzień

Nasi Partnerzy szukali Mikołaja, w ramach kolejnego ogłoszonego przez nas konkursu, a my polecaliśmy prezenty w atrakcyjnych cenach w poradniku przed Mikołajkami. Obchodziliśmy 25-rocznicę wysłania pierwszego SMS-a i analizowaliśmy, jak e-commerce może wpłynąć na handel. Nie zabrakło też miejsca na felieton poświęcony rewolucji 4.0 w przemyśle,  na gościnny wpis ekspertów z GfK o trendach na rynku storage’u i na tradycyjne wpisy z nowościami produktowymi w ABC Data. Tak dla ułatwienia dla naszych partnerów w gorącym okresie przedświątecznym.

Wasze ulubione teksty:

Pomysły na prezenty w atrakcyjnych cenach
Oprogramowanie contact center niezbędne w skutecznej komunikacji
Trendy na rynku storage’u

Dziękujemy, że byliście z nami w 2017 roku. Zostańcie na kolejny rok, a obiecujemy, że znajdziecie na ABC Data News mnóstwo ciekawych felietonów, wiadomości z rynku i prezentacji trendów oraz produktów, które warto mieć w swojej ofercie.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.