Mysz gamingowa na miliony kliknięć

Produkty dla graczy cieszą się od dłuższego czasu dużą popularnością. Rynek ten nieustannie rośnie, a wraz z nim zwiększają się wymagania i oczekiwania gamerów, którzy szukają urządzeń wygodnych, funkcjonalnych i wyróżniających się designem. Jednym z elementów, na które często zwracają uwagę jest również wytrzymałość poszczególnych akcesoriów. Długowiecznością powinna charakteryzować się m.in. gamingowa mysz.

Dynamiczne FPS-y, RTS-y czy MOBY przyciągają setki milionów graczy, którzy popisują się niezwykłym refleksem, zręcznością, doskonałą koordynacją ruchową czy umiejętnością planowania. Ci odnoszący sukcesy na wirtualnych arenach zmagań potrafią często w ciągu jednej minuty wykonać setki akcji. Wprowadzony na potrzeby analiz i często wykorzystywany do oceny umiejętności danych e-sportowców wskaźnik APM (actions per minute) pokazuje, że najlepsi w ciągu sześćdziesięciu sekund klikają przyciski myszy i klawisze klawiatury po 300-400 razy, a rekordziści z Korei Południowej potrafią ten wynik nawet podwoić.

Gamingowe akcesoria muszą być więc trwałe, by podołać takim wyzwaniom. Kilka tygodni temu serwis mybroadband przeprowadził ciekawą analizę, w której sprawdził hipotetyczną wytrzymałość najpopularniejszych myszy dla graczy. Redaktorzy przyjęli, bazując na danych zebranych w 2014 roku pośród strategów grających w Starcrafta 2, że gracz w ciągu jednej minuty kliknie przyciski myszy 81 razy. Następnie przeanalizowali, jak ta liczba ma się do przewidywanej wytrzymałości, liczby kliknięć bez awarii, kilku modeli dostępnych na rynku.

4 115 godzin zabawy i 20 milionów kliknięć – to najczęstszy wynik, którym mogła pochwalić się duża część z ocenianych przez dziennikarzy modeli. Co oznaczają te liczby? Podany czas to ponad 171 dni rywalizacji sieciowej non-stop. W przypadku zawodowców, którzy trenują np. po osiem godzin dziennie takie akcesorium wystarczy na nieco ponad 514 dni, ale już osobie grającej po dwie godziny dziennie będzie dobrze służyć przez ponad 5,5 roku.XTRFY XG-M3

W szerokim portfolio ABC Data znajdują się myszy gamingowe najwyższej jakości, wysoko oceniane w testach i wybierane przez graczy na całym świecie. Dużym zainteresowaniem klientów cieszyć się może m.in. XTRFY XG-M3 w edycji Heaton. To produkt opracowany przy udziale uznanego zawodnika e-sportowego, Emila „Heatona” Christensena, założyciela zespołu Ninjas in Pyjamas, który zasłynął na scenie Counter-Strike’a. Mysz ma wszystkie cechy poszukiwane przez graczy – jest stworzona z najwyższej jakości materiałów, oferuje pięć przycisków do łatwej obsługi i przełącznik szybkości odświeżania. Komfort zabawy zapewnia użytkownikowi nie tylko jej ergonomiczny kształt i gumowana powierzchnia, ale też przycisk do ustawiania czułości myszy w każdym momencie.Gigabyte XM300

Podobnymi atutami pochwalić się może Gigabyte XM300. Wyposażona w czujnik optyczny 6400 DPI (Pixart 3988), który zapewnia poszukiwaną przez graczy dokładność, a także możliwość regulacji co 50 DPI, mysz pozwala się łatwo dostosować do stylu gry danego użytkownika. Produkt posiada ergonomiczną konstrukcję, w której zastosowano słynące z wytrzymałości przełączniki Omron. Dzięki aplikacji Xtreme Macro Engine gracz może również zaprogramować dowolne polecenia i zapisać makra do każdego przycisku dla swoich ulubionych tytułów.

Po informacje na temat aktualnych promocji na myszy gamingowe w ofercie ABC Data zachęcamy do odwiedzania serwisu Interlink oraz kontaktu ze swoim Opiekunem handlowym.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.