Polacy zainteresowani kryptowalutami

W pierwszej połowie 2018 roku firma badawcza Ipsos przeprowadziła, na zlecenie ING Bank B.V., badanie na temat postrzegania kryptowalut. Wśród ankietowanych znaleźli się obywatele trzynastu państw europejskich, w tym Polski, a także Stanów Zjednoczonych i Australii. Zebrane dane wskazują, że Polacy są w gronie nacji najbardziej zainteresowanych cyfrowymi walutami.

Z przeprowadzonych badań wynika, że Polacy są bardziej świadomi i zainteresowani tematem kryptowalut niż obywatele wielu zaawansowanych technologicznie państw, jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. W porównaniu do innych mieszkańców Europy w Polsce jest większa liczba osób, które dysponują już cyfrowym portfelem z kryptowalutą lub zamierzają takowy założyć. Jednocześnie, jak sugeruje badanie SW Research dla Luno, aż 59% Polaków ufa kryptowalutom.

CRYPTO_2

A która cyfrowa waluta cieszy się popularnością w naszym kraju? Tu nie ma zaskoczeń. Zdecydowanie na czele jest Bitcoin, który posiada 85% osób mogących pochwalić się własnością kryptowaluty. 40% z nich ma Ethereum, a 35% Ripple.

Warto pamiętać o tych liczbach, kształtując dostępną dla klientów ofertę komponentów. Miesiące temu głośno było o boomie na karty graficzne, które wykorzystywano w koparkach służących do wydobywania cyfrowej waluty. Rosła też popularność innych podzespołów niezbędnych w tego typu konstrukcjach, jak choćby pamięci RAM, płyt głównych czy zasilaczy. W lipcu ubiegłego roku analizowaliśmy ten temat w artykule „Jak kryptowaluty wpływają na popyt na komponenty PC”. Pisaliśmy wówczas: technologia blockchain, bazująca na sieci P2P i służąca do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawieranych w internecie, będzie się tylko upowszechniać, a wraz z nią kryptowaluty. Cały czas powstają kolejne projekty, a ambitni i pomysłowi twórcy opracowują kolejne systemy. Od 2014 roku działa np. Burstcoin, a więc pierwszy na świecie cyfrowy pieniądz, w którym do wydobywania nowych monet używana jest przestrzeń dyskowa. Użytkownik deklaruje, jaką część miejsca posiadanej pamięci chce udostępnić do zapisywania plotów, a następnie oddaje pracę w ręce zainstalowanego algorytmu, który próbuje rozwiązać block i zebrać za to nagrodę w postaci burstcoinów.

Cryptowaluty

Na rynku dostępnych jest już ponad tysiąc różnych cyfrowych walut. Co chwila pojawiają się i zyskują rozgłos nowe projekty, w których wielu widzi szanse na ogromne zyski. Nie bez przyczyny, bo takie kryptowaluty, jak IOTA, Neo czy Bitcoin Cash, początkowo były znane tylko osobom zainteresowanym tematem, ale szybko zyskały popularność i zanotowały w samym tylko 2017 roku wzrosty rzędu od kilkunastu do kilkuset procent. To działa na wyobraźnię użytkowników. Niewykluczone też, że jeszcze nie raz przełoży się na sytuację na rynku komponentów, z których wielu konstruuje i będzie budować swoje koparki.

Źródła:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/kryptowaluty-oczami-polakow-badanie-sw-research-dla-luno.html
https://www.kryptoportal.pl/poradniki/kopanie-w-chmurze-cloud-mining-oplacalnosc/

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.