Jak praktycznie wykorzystać drukarkę 3D

Minęło już kilka lat odkąd druk 3D został po raz pierwszy wymieniony w gronie technologii przyszłości. Obecnie kolejne organizacje i branże wdrażają technologię w swoje procesy. Na rynku dostępna jest już szeroka gama urządzeń w atrakcyjnych cenach, co sprzyja ich upowszechnianiu w coraz większej liczbie firm i domów. Z każdym dniem rośnie też liczba praktycznych zastosowań dla druku 3D.

Na całym świecie przedsiębiorstwa prześcigają się w przedstawianiu kreatywnych sposobów wykorzystania druku 3D w biznesie czy nauce. O tym, że z pomocą właściwych urządzeń i materiałów można tworzyć już przedmioty do tej pory wytwarzane w specjalistycznych zakładach najlepiej przekonuje przykład z Finlandii. Element wytworzony na drukarce 3D z nadstopu niklu inconel 625 został zamontowany w silniku naddźwiękowego samolotu myśliwskiego F/A-18 Hornet. Kilka tygodni temu odbył się pierwszy testowy, zakończony sukcesem, lot. Wyniki tego eksperymentu pozwalają producentom, akurat w tym przypadku związanym z branżą lotniczą, planować szersze wykorzystanie technologii druku 3D. Jak sugerują analizy, ma to przynieść znaczące korzyści, nie tylko ekonomiczne, ale też wpłynąć na zmniejszenie wagi samolotów czy nawet zwiększenie ich osiągów.3D printing machine

Da Vinci MiniSkoro więc elementy wytworzone na drukarkach 3D są w stanie podołać wyzwaniom stawianym im przez wymagającą branżę lotniczą, nie może dziwić, że urządzenia te znajdują też praktyczne zastosowanie w sektorach o podobnych lub nieco mniejszych potrzebach. Ale coraz większa przystępność, dostępność i uniwersalność drukarek 3D przekłada się też na rosnące zainteresowanie klientów końcowych. Za przykład posłuży nam tutaj znajdujący się w portfolio ABC Data model XYZprinting da Vinci Mini. Jest fabrycznie skalibrowany, wyposażony w czytelny i prosty w obsłudze wyświetlacz, a także opcję komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi, by z łatwością można było go np. przenosić z miejsca na miejsce. Oferuje przy tym duże możliwości – pole robocze o wymiarach 15 x 15 x 15 cm i drukowanie już od warstwy 0.1 mm wystarczą, by realizować szeroką gamę projektów. Nie może więc dziwić, że przyciąga uwagę konsumentów.

W internecie działa już wiele serwisów, które udostępniają, za darmo lub odpłatnie, projekty modeli 3D do wydrukowania w domowym zaciszu. Druk 3D zyskał więc tak potrzebny wymiar praktyczny dla użytkownika. W każdym momencie można skorzystać z udostępnionych przez amerykańską agencję kosmiczną NASA listy modeli wahadłowców, budynków czy rakiet i stworzyć sobie nową ozdobę na biurko lub półkę. Ogromne możliwości dało też pasjonatom sztuki British Museum – ponad dwieście drogocennych przedmiotów zostało przeniesionych na modele 3D, które każdy ma szansę wydrukować na posiadanym urządzeniu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by w domowym zaciszu stworzyć kolekcję rzeźb, popiersi antycznych postaci lub przedmiotów pochodzących z Egiptu czy Indii.

Analizy rynku druku 3D wyraźnie wskazują na jego dynamiczny rozwój i coraz większą wartość. Odpowiednie rozwiązania adaptują w swoich procesach organizacje, ale o druk przestrzenny pytają też klienci końcowi. To najlepszy moment na uzupełnienie posiadanej oferty o drukarki 3D. Zachęcamy do odwiedzania serwisu Interlink i kontaktu z Opiekunem handlowym, by poznać nasze portfolio urządzeń i filamentów, a także dowiedzieć się o aktualnych promocjach.

Gdzie szukać modeli do drukarki 3D? Oto warte odwiedzenia miejsca:

https://sketchfab.com/britishmuseum – modele z British Museum

https://nasa3d.arc.nasa.gov/models – modele NASA

https://www.cgtrader.com/ – szeroka baza darmowych i płatnych modeli

Źródła:

https://3dprint.com/201274/finland-3d-print-engine-part/

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.