Ile razy w tym tygodniu zaplątały ci się kable od słuchawek?

Zakładamy, że przynajmniej kilkukrotnie. Plączące się przewody od słuchawek, które w zagadkowych okolicznościach tworzą niezwykle mocne węzły, regularnie utrudniają życie wszystkim z nas. Problem ten okazał się na tyle istotny, że w 2006 roku zajęli się nim nawet naukowcy z uniwersytetu w Kalifornii.

Amerykańscy badacze przeprowadzili szczegółowe eksperymenty, starając się wyjaśnić przyczynę plątania kabli i ustalić, przy jakich parametrach mają one największą szansę stworzyć supły. W sumie przeprowadzono ponad trzy tysiące symulacji, w ramach których w niewielkim pojemniku umieszczano kable o różnych właściwościach i długościach. Następnie całość wprawiano w ruch obrotowy na kilka sekund. Efektem tych analiz były ciekawe ustalenia.Twisted headphones

Niemal pięćdziesiąt procent wynosi prawdopodobieństwo samoczynnego splątania się kabli od słuchawek, które mają co najmniej 1,5 metra długości. Chowając je więc do kieszeni, plecaka lub torebki, średnio co drugi raz zostaniemy zmuszeni do żmudnego procesu rozplątywania węzłów. Chcąc zmniejszyć szanse na taki scenariusz do minimum, musielibyśmy zdecydować się na słuchawki krótsze niż 46 centymetrów. Trudno jednak przy takiej długości mówić o komforcie użytkowania. Na szczęście producenci, korzystając z rozwoju technologii, coraz lepiej wiedzą, jak poradzić sobie problemem plączących się kabli.

Jednym z najprostszych, a przy tym najskuteczniejszych rozwiązań jest inwestycja w słuchawki z płaskim kablem. Nie wykazuje on tendencji do plątania się i charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Takie połączenie zastosowano w modelu Jays a-JAYS Four+. Te zaprojektowane pod kątem współpracy ze smartfonami słuchawki wyróżniają jednak nie tylko przewody, ale i szereg innych rozwiązań i funkcjonalności mających zwiększyć komfort użytkowania. Wśród nich wymienić można doskonale izolujące odgłosy z zewnątrz nakładki silikonowe, dodawane do zestawu w pięciu rozmiarach, by każdy mógł dobrać je do swoich uszu, czy funkcjonalnego pilota z trzema przyciskami, zapewniającego pełną kontrolę nad smartfonem i odgrywaną muzyką.

e-JAYS Four+ wyposażono przy tym w przetworniki dynamiczne o średnicy 8,6 mm, które dbają o wysoką jakość dźwięku, oferując głębokie basy i naturalnie brzmiące wokale. Producent nie zapomniał też o czułym mikrofonie, dzięki któremu użytkownik może rozmawiać podczas połączeń telefonicznych lub wydawać polecenia głosowe. Jays a-JAYS Four+ doskonale wpisują się więc w aktualne potrzeby użytkowników i pokazują, czego obecnie oczekują konsumenci od tego typu akcesoriów.

Słuchawki są obowiązkowym akcesorium setek milionów ludzi. Klienci szukają obecnie nie tylko produktów wyróżniających się wysoką jakością dźwięku, ale też wygodnych w użytkowaniu. Coraz większa liczba konsumentów zwraca uwagę, by były one wyposażone w płaski kabel, który pozwoli im uniknąć żmudnego rozplątywania węzłów kilka razy w ciągu każdego dnia. Warto więc już dzisiaj dodać odpowiednie modele do swojego portfolio. Zachęcamy do odwiedzania systemu Interlink i kontaktu z Opiekunem handlowym, by dowiedzieć się o aktualnych promocjach na słuchawki i inne produkty z segmentu audio.

Źródło:
http://www.pnas.org/content/104/42/16432.full

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.