Technologia w służbie… spóźnialskim

Zorganizowana nie tak dawno wśród amerykańskich pracowników ankieta pokazuje, że osób regularnie spóźniających się do pracy nie brakuje. Według badania przeprowadzonego przez międzynarodową korporację CareerBuilder, przynajmniej raz na miesiąc spóźnia się co czwarty pracownik z USA. Dla 12 procent zbyt późne rozpoczynanie pracy to nawet cotygodniowy schemat.

W Europie jest w tej kwestii nawet gorzej. Ankieta autorstwa firmy rekrutacyjnej Michael Page wskazuje, że średnia osób spóźniających się do pracy na Starym Kontynencie wynosi 44%, a w Polsce aż 52%. Tradycyjnie, niezależnie od rejonu świata, w czołówce przyczyn takiego stanu rzeczy są korki, zapominalstwo, ale też zwyczajne zaspanie.

Pojedyncze przypadki nie muszą wiązać się z negatywnymi konsekwencjami, ale jeśli spóźnialski regularnie podpada w taki sposób pracodawcy lub koleżankom i kolegom z działu, może to oznaczać dla niego poważne kłopoty. Od czego jednak są pomysłowi projektanci i technologia? Na rynku nie brakuje już urządzeń i rozwiązań, które mogą ułatwić poranne wyjście z domu i szybkie oraz sprawne dotarcie do siedziby firmy.banner-958944_1280

Kluczowa jest odpowiednia organizacja i planowanie z wyprzedzeniem. A to wspierają rozwiązania IoT, tworzące inteligentny dom. Wirtualni asystenci dysponują coraz większymi możliwościami i dzisiaj nie stanowi już dla nich problemu, by pomóc użytkownikowi w pobudce, ale też przygotować go na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, ostrzec o korkach czy przypomnieć o zabraniu ustalonych wcześniej przedmiotów lub dokumentów. Samą pobudkę ułatwi nie tyle ustawiony na kilka drzemek budzik, ale automatycznie uruchamiające się i powoli zwiększające jasność żarówki czy aktywująca się o danej porze ulubiona playlista muzyczna. Szybko swoją praktyczną stronę pokażą też lokalizatory kluczy, dzięki którym nie trzeba będzie w pośpiechu szukać niezbędnych przedmiotów.

W podróży samochodem, który dla większości stanowi podstawowy środek transportu, bezbłędnie sprawdzą się z kolei nowoczesne i funkcjonalne nawigacje. Smartfon oczywiście poradzi sobie z wyznaczeniem trasy i poprowadzeniem nas we wskazane miejsce, ale po co zużywać cenne zapasy baterii, gdy wyposażona w szereg funkcji nawigacja opracuje też alternatywne trasy w przypadku wypadku na drodze lub przypomni o fotoradarach?

Technologia dla spóźnialskich

Pracownicy mający problemy z punktualnością, którzy podróżują środkami komunikacji miejskiej, też mogą liczyć na wsparcie technologii. Adopcja rozwiązań chmurowych w organizacjach sprawia, że mogą realizować część zadań już w drodze do firmy, na urządzeniach mobilnych czy notebookach. Tym samym przełożeni lub współpracownicy mogą w mniejszym stopniu odczuć skutki ich spóźnień, znajdując stosowne raporty czy prezentacje zapisane na serwerach w odpowiednim czasie.

Tempo życia rośnie, a jednocześnie wielu z nas jakby za nim nie nadąża, w efekcie stresując się i spóźniając. Konsumenci postrzegają w takich chwilach technologię jako najlepszą opcję ratunkową i sposób na zwiększenie komfortu. Nie może więc dziwić, że funkcjonalne gadżety i wszechobecne rozwiązania IoT cieszą się z każdym miesiącem coraz większym zainteresowaniem. Warto o tym pamiętać, kształtując swoją ofertę skierowaną do klientów.

Źródła:

https://www.pulshr.pl/po-godzinach/spoznianie-sie-do-pracy-powodem-stresu-nie-dla-wiekszosci-polakow,43798.html
http://fox8.com/2018/05/14/survey-25-of-workers-late-at-least-once-a-month/

 

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.