Wzorcowe stanowisko pracy: Organizer

Nasz tydzień pod znakiem tworzenia ergonomicznego stanowiska pracy dobiega końca. W minionych dniach zaprezentowaliśmy takie przydatne urządzenia i akcesoria, jak zabezpieczenie do laptopa, pendrive z szyfrowaniem czy niszczarka. Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć o zaletach posiadania w biurze organizerów, które znacznie ułatwiają dbanie o porządek.

Schludne stanowisko pracy ma nie tylko walory estetyczne. Może też wpływać na zwiększenie efektywności pracowników, którym łatwiej będzie wyszukiwać potrzebne dokumenty i realizować powierzone zadania, dzięki większej dostępnej przestrzeni. Jak pokazują badania, w wielu polskich organizacjach zatrudnione osoby zwracają uwagę na zbyt małą ilość miejsca na sprzęt i dokumenty na swoim biurku. Jak wyjść naprzeciw tym potrzebom? Gdy pojawia się problem biurek zakopanych w stertach papierowych kartek i kabli, znakomitym rozwiązaniem jest organizer.

Przykładem funkcjonalności oferowanych przez tego typu akcesoria są produkty firmy Exponent World. Stworzone we Włoszech organizery cechuje mocna konstrukcja – utwardzany plastik jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet do czterdziestu kilogramów. Tym samym mogą stanowić podstawę pod drukarkę lub monitor i pomóc w zaoszczędzeniu cennej przestrzeni. Znacznie ułatwiają też zarządzanie dokumentacją – wyposażone, w zależności od modelu, w jedną lub dwie szuflady (A4 lub A3) i ograniczniki papieru, pomagają segregować i utrzymywać porządek w rachunkach, raportach czy korespondencji. Atutem omawianych produktów są także wbudowane prowadnice do kabli, dzięki którym łatwiej jest uporać się z często przeszkadzającą plątaniną przewodów i złączy.

Producent zadbał również o możliwość modułowego ustawienia dwóch organizerów jeden na drugim, więc właściciele firm mogą wręcz wokół nich kształtować nowoczesną i ergonomiczną przestrzeń biurową. Taką, w której łatwiej jest zachować porządek, a pracownicy czują się dobrze i efektywnie wykonują powierzone obowiązki.

Każdego roku Polacy spędzają w pracy kilka tysięcy godzin. Należymy do jednych z najbardziej zapracowanych narodów. Często wielu z nas wykonuje swoje obowiązki zawodowe dłużej niż przez czterdzieści godzin tygodniowo. Chcąc wykorzystywać ten czas jak najbardziej efektywnie, a tym samym zmniejszać ryzyko nadgodzin, warto zadbać o stanowisko pracy. Odpowiednio przygotowane, uporządkowane i zorganizowane może znacznie ułatwić nam realizację zadań. Tą myślą kończymy nasz tydzień wzorcowego stanowiska pracy.

Zachęcamy do kontaktu z Opiekunem handlowym i odwiedzania serwisu Interlink, by dowiedzieć się o aktualnych promocjach na organizery.

Udostępnij ten artykuł na:
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Aby pobrać zawartość wpisz swoje imię i email
Twoje dane są bezpiecznie. My też nie lubimy spamu.